Wycieraczki samochodowe » Wycieraczki typu i multi-clip.
Dobór wycieraczek

Wycieraczki typu i multi-clip.

Wycieraczki typu U 

Są to wycieraczki z mocowaniem na tzw. potocznie haczyk. Jeszcze do 2005r. 99% samochodów posiadało taki uchwyt w wycieraczkach. Dobór wycieraczek był wtedy niezwykle prosty, wystarczyło dobrać odpowiednio długości. Niestety producenci znacząco utrudnili zadanie użytkownikom samochodów, Obecnie mocowania uchwytów są coraz to bardziej skomplikowane a ich rodzajów z roku na rok przybywa. Jeśli posiadasz inny uchwyt niż typu U polecamy wycieraczki dedykowane. Jeśli posiadasz uchwyt typu U możesz wybrać dogodny model wycieraczki ponieważ obecnie wycieraczki z tym uchwytem można kupić o różnej konstrukcji. Na rynku dostępne są wycieraczki płaskie i hybrydowe lub starsze konstrukcyjnie wycieraczki szkieletowe.


wycieraczki typu U
 
Wycieraczki multi - clip.  

 

Ze względu na pomysłowość producentów samochodów i rotowanie uchwytami wycieraczek powstały rozwiązania uniwersalne czyli wycieraczki z wieloma końcówkami (adapterami). Do takiej wycieraczki dobiera się odpowiednią końcówkę w zależności od modelu samochodu. Takie rozwiązanie ograniczało magazyn sprzedawcy ponieważ posiadając rozwiązania dedykowane musiał on być o wiele większy niż w przypadku uniwersalnego rozwiązania. Nie było to rozwiązanie jednak idealne, posiadało wady:

  • nieatrakcyjny wygląd (zazwyczaj mocowanie jest większe i nie wygląda jak oryginał)
  • często powstawały luzy na łączeniu
  • nie pasowało do wszystkich samochodów np. seat altea (końcówka nie mieściła się w słupkach)
 
A więc było to rozwiązanie, które przynosiło korzyści sprzedawcy a nie kupującemu. Końcówek z biegiem czasu nadal przybywało. Biorąc pod uwagę dzisiejszą ilość mocowań, które musiałby się znaleźć w takiej wycieraczce przychodzą kolejne wady tego rozwiązania min. koszt wycieraczki, który rośnie ze względu na koszt produkcji dodatkowych już obecnie kilkunastu adapterów. Biorąc w takim wypadku wszystkie pozytywne i negatywne aspekty wycieraczek z adapterami polecamy jednak korzystać z rozwiązań dedykowanych.

 

Przejdź do strony głównej

Kategorie

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu