Wycieraczki samochodowe » Wycieraczki szkieletowe
Dobór wycieraczek

Wycieraczki szkieletowe


Właściciel samochodu dokonując zakupu kompletu wycieraczek zwraca uwagę na estetykę produktu i jakość towaru. Ma  to bowiem bezpośredni wpływ na komfort, bezpieczeństwo, a przede wszystkim skuteczność pracy: brak smug , idealny docisk do szyby, usuwanie zanieczyszczeń. Funkcjonalność i estetyka wycieraczek samochodowych zmieniała się na przełomie lat, ale przez bardzo długi okres najbardziej popularne były tzw. wycieraczki szkieletowe, nazywane inaczej  wycieraczkami klasycznymi.      Budowa i zastosowanie wycieraczek szkieletowych.

 Ten rodzaj wycieraczek pasuje przede wszystkim do większości modeli starszych samochodów. Cechą charakterystyczną tego rodzaju produktu jest jego budowa, czyli metalowy szkielet, który stanowi jednocześnie system dociskowy. Model szkieletowy polecany jest głównie do samochodów o wypukłych szybach. Nie zawsze budowa szkieletowa jest pozytywnie oceniana przez kierowców. Niestety ważną kwestia są występujące elementy metalowe, które wystawione są na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych korodują. Ponadto system budowy klasycznej wycieraczki w dużym stopniu narażony jest na duży opór powietrza, co nie pozwala na szybką jazdę. Ponadto często pojawia się problem z oderwaniem wycieraczek od zamarzniętej szyby.


 

Dla kogo wycieraczka szkieletowa ?

 

 

Wycieraczki szkieletowe, to klasyczne, stare rozwiązanie, które przede wszystkim nie kosztują dużo. Mimo negatywnych opinii, należy zwrócić uwagę, iż  również bardzo dobrze usuwają zanieczyszczenia, jednak jest warunek – częsta ich wymiana. Podkreślić, należy że zbyt długie użytkowanie (kilka miesięcy) jednego kompletu może spowodować, iż zanieczyszczenia i wilgoć nie będą usuwane zbyt dokładnie.  Biorąc pod uwagę w wyborze wycieraczek należy przede wszystkim ocenić jak dużo kilometrów pokonujemy i jak często jeździmy, każdy bowiem system, produkt ma swoje zalety i wady. Kierowcy jeżdżący dużo, często i daleko powinni wybrać produkt lepszy a jednocześnie nowocześniejszy. Należy jednak wziąć pod uwagę, że do pewnych klasyków zwłaszcza zabytkowych należałoby założyć wycieraczkę taką jaka była oryginalna.


Przejdź do strony głównej

Kategorie

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu